VooDoo Panenky

28. června 2009 v 8:36 | kate |  PAST... OTHER

Co je VooDoo?

Co je tradiční voodoo

Voodoo je náboženský kult vyznávaný v Karibiku. Tam ho ale zavedli černoši, kteří byli v 16. století z Afriky přiváženi do Ameriky jako otroci.
V Africe bylo voodoo jedním ze starých náboženství, v němž hráli roli ochranná božstva a mrtví předkové. Vodunové byli bohové, kterých mohl být neomezený počet a kteří měli chránit konkrétní kmen nebo rodový klan.

Zapichováni špendlíků

Americké město New Orleans je zřejmě místem, kde vznikla představa o používání voodoo panenek
k přivolání kletby na určitou osobu. Podle této legendy se pomocí zapichování špendlíků do voodoo panenky způsobí opravdová bolest či újma reálné osobě. K této legendě patří spousta rituálů a pověr.

Například:
Když položíš na noc koště přes svůj práh, čarodějnice tě nemůžou uhranout.
Pokud někdo na tebe přivolal kletbu pomocí voodoo, opatři si prasečí štětiny, svaž je k sobě do svazku a pořád nos u sebe.
Pokud chce žena zabránit tomu, aby ji manžel opustil, může to zařídit tak, že kápne trochu krve do jeho kávy a on potom zůstane navždy s ní.
Když chceš někomu způsobit bolest hlavy, obracej jeho fotku vzhůru nohama a zpět.

Samozřejmě, že existovala i spousta rituálů, které léčily, přinášely štěstí, řešily problémy a místo prokletí přinášely požehnání. Jeden tento recept, který měl mít blahodárný účinek a všechno vyléčit, zněl takto: Smíchej D durman obecný se sírou a medem. Tuto směs vlož do sklenice, o kterou se předtím otřela černá kočka. Potom nápoj pomalu usrkávej.

Tato představa je ale mylná a dodnes nikdo přesně neví, jak vlastně vznikla. Možná zapichováním špendlíků otroci chtěli jen zastrašit své pány a možná si tím dávní šamani určovali tlakové body v rámci léčitelství akupresurou. Velkou měrou k tomuto mýtu přispěly i filmy, například jeden ze série Jamese Bonda "Žít a nechat zemřít" (1973), ve kterém se agent vydává z New Orleansu, kde sídlí gang překupníků drog, na tajemný ostrov v Karibském moři ovládaný kultem voodoo.

Jak fungují Voodoo panenky

Voodoo panenky od Albi nemají nic společného s černou magií. Jejich působení je výhradně pozitivní. Povzbudí v těžkých chvílích, dodají odvahu, sebevědomí a sílu postavit se problémům. Jediné, co potřebujete, je trocha představivosti a voodoo panenka se postará o zbytek. Perfektní dárek pro všechny, kdo mají trable nebo po něčem moc touží!

A tady je jedna VooDoo Panenka:
 


Komentáře

1 Adikk Adikk | 2. května 2010 v 15:42 | Reagovat

Ty Voodoo jsou super, zbožnuju je!!!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama